דרכון אירופאי והיתרונות שלו
הקשרים של העם היהודי עם אירופה ככלל ועם כל אחת ממדינות אירופה בפרט, הם חזקים. הקמת האיחור האירופי חיזקה בקרב ישראלים רבים את הרצון להשיג דרכון אירופאי, המקנה יתרונות רבים למחזיקים בו. אילו יתרונות מזמנת החזקת דרכון ואזרחות אירופאי? אילו מדינות מאפשרות להשיג דרכן דרכון לאירופה על כל המשמעויות הכרוכות בו? מה בין דרכון ואזרחות לאירופה לבין דרכון ישראלי או אזרחות של מדינות אחרות?

דרכון לאירופה, תועלת ויתרונות
האיחוד האירופי לא נולד יש מאין. הרעיון להקמת האיחוד קרם עור וגידים לאחר מלחמת העולם השנייה, שהביאה הרס, חורבן ומוות מיותר בכל פינה באירופה. עם השנים תפסו הן מנהיגי אירופה והן האזרחים בכל אחת מהמדינות את התועלת המשותפת שניתן להפיק באמצעות החזקת דרכון ואזרחות אירופאי משותף. אחד היתרונות החשובים הינו מעבר חופשי בכל אירופה, מה שמאפשר ויסות והכוונה כלכלית מצד אחד, יחד עם ניידות וגמישות, והתאמה בין הביקוש לידיים עובדות לבין הצורך בעובדים מצד שני. מהיתרון הזה נהנים גם ישראלים שיש להם אפשרות להשיג דרכון אירופאי, הן עבור עצמם והן עבור בני המשפחה שלהם.

נכון להיום מונה האיחוד האירופי עשרים ושמונה מדינות. הגדולות והחזקות שבהן הן גרמניה, צרפת ואיטליה. מדינות נוספות באיחוד הן בלגיה, הולנד, ספרד ופורטוגל, ועוד מדינות נוספות. כל אחת מהמדינות הללו מציעה לאזרחיה באופן אוטומטי דרכון ואזרחות לאירופה, ואפשרויות כלכליות כפי שכבר נאמר לעיל. חלק מהמדינות מציעות אזרחות גם לישראלים היכולים להוכיח כי הם צאצאים למי שהיו תושבים שלהן בעבר. זהו הפתח שאותו ניתן לנצל על מנת לקבל דרכון אירופאי, עם כל היתרונות כגלומים בו. ההבדל העיקרי בין דרכון אירופאי לזה הישראלי גלום באפשרות להיכנס לאירופה בקלות. בנוסף, דרכון של האיחוד האירופי מאפשר למחזיקים בו להיכנס גם למדינות שלמדינת ישראל אין יחסים דיפלומטיים איתן. 

אם יש לך עניין להגיש בקשה לקבלת דרכון אירופאי, כגון אזרחות פורטוגזית, זה בדיוק המקום הנכון בשבילך. המומחים של אירו פספורט נמנים עם השורה הראשונה של אנשי המקצוע בתחום ומסייעים למי שיש לו האפשרות להשגת האזרחות כאמור לממש את הזכאות שלו. כדאי ליצור קשר כבר כעת ולעשות צעד ראשון להצלחה.


מעוניינים באזרחות אירופאית? בחברת 'אירו פספורט' ישמחו לסייע: 072-33-80-512

דרכון אירופאי

מאמרים: