בישראל יש תמיד ביקוש לדרכונים זרים; אולי זאת ההיסטוריה העגומה של היהודים ששנים רבות היו מקופחים במדינות בהן הם חיו, אולי זאת התחושה שהחיים בישראל נמצאים תחת איום קיומי מתמיד; העובדה היא שהישראלים הם אלופי העולם באזרחות כפולה.

28 מדינות בדרכון אחד
דרכונים אירופאיים תמיד כיכבו ברשימת הדרכונים האטרקטיביים בישראל, אולי רק דרכונים קנדיים ואמריקניים היו מבוקשים יותר. אבל מאז שהאיחוד האירופאי הפך בשנת 1993 ליחידה מדינית כמעט עצמאית, והחל תהליך הצטרפות של מדינות רבות נוספות לאיחוד, שעומד על היום על 28 מדינות, הפך הדרכון האירופאי למבוקש במיוחד.

כי המשמעות של 28 מדינות חברות האיחוד האירופאי עבור מחזיקים בדרכון אירופאי היא אחת – דרכון אחד שמכסה 28 מדינות. העובדה הזו לבדה כנראה הופכת את הדרכון האירופאי לדרכון האטרקטיבי בעולם, וגם היום, למרות הברקזיט שהוציא את אנגליה מהתמונה וטלטלות נוספות שעוברת אירופה, העניין הזה לא השתנה.


 
אין הבדל בין דרכון הונגרי, לדרכון גרמני או פורטוגלי
מבחינת הישראלים ההצטרפות של מדינות כמו פולין, הונגריה או רומניה לאיחוד האירופאי היתה בגדר חדשות מצוינות. משפחות ישראליות רבות הן בעלות שורשים במדינות אלה שהפכו באחת שער כניסה לאיחוד האירופאי (ולדרכון האירופאי).

אם בעבר יוצאי הונגריה ופולין לא בדיוק צבאו על הקונסוליות, הרי שמאז שהוכרז על הצטרפות מדינות אלו לאיחוד אלפי ישראלים כבר עברו את התהליך המפרך והפכו לאזרחים גאים של פולין והונגריה. כי היום, מבחינה מדינית, פיננסית ורגולטורית אין הבדל בין דרכון הונגרי לדרכון גרמני או דרכון פורטוגלי.  

על האחרון שווה להרחיב קצת, כי אחרי שנים בהן יוצאי ספרד וצפון אפריקה הסתכלו בעיניים כלות על יוצאי פולין והונגריה, עברה חקיקה חדשה בספרד ופורטוגל שמאפשרת לצאצאי המגורשים והאנוסים לקבל אזרחות ספרדית או פורטוגלית וליהנות מאזרחות אירופאית על כל מה שכרוך בה.

החוק החדש רואה ברוב מוחלט של יוצאי צפון אפריקה (והרבה מאוד מיוצאי מדינות אחרות) כצאצאי המגורשים שלפי המתווה הפורטוגלי רשאים לקבל אזרחות באופן כמעט אוטומטי.
 


מידע נוסף ישמחו לספק לכם בחברת 'אירו פספורט' המתמחה בנושא : 072-33-80-512

דרכון אירופאי