הגשת בקשה לדרכון אירופאי וקבלתו
הוצאת דרכון אירופאי לישראלים ולבעלי אזרחות זרה אחרים הוא משאת נפש של רבים מהם. בשורות הבאות נסקור את המסלול שכל מי שמעוניין בביצוע הגשת בקשה לדרכון אירופאי חייב לעבור. בנוסף, נסקור את ההבדלים העיקריים בין מדינות שונות בהתייחסות למי שמבקש הנפקת דרכון אירופאי, ומה נדרש ממנו.

הוצאת דרכון אירופאי והמשמעות שלה
מאז ייסודו, הפך האיחוד האירופי לכוח כלכלי משמעותי בעולם. יחד עם הכוח הזה מגיעה גם רווחה כלכלית פוטנציאלית ואפשרויות עסקיות ואישיות שאינן פתוחות בפני מי שאיננו בעל אזרחות אירופית. נכון לכתיבת שורות אלה, האיחוד מונה עשרים ושמונה מדינות חברות ועוד מספר מדינות שהגישו בקשה, או שהן מועמדות טבעיות להיות חברות באיחוד. כל אחד מהאזרחים במדינות החברות, יכול לבצע הגשת בקשה לדרכון אירופאי, בין אם הוא שוהה בה בפועל ובין אם לאו.
עבור ישראלים רבים, הנפקת דרכון אירופאי וכן זכאות לדרכון פורטוגלי, על פי אמות המידה הללו הפכה לריאלית. מדובר הן במי שהיו תושבי המדינות האלה והן מי שהיו תושבים בחלק מהקולוניות שלהן. חלק ניכר מהיודי צפון אפריקה, למשל, עשוי לקבל אזרחות צרפתית, שכתוצאה ממנה הוצאת דרכון אירופאי לישראלים, תהיה רלבנטית עבורם.

ההבדלים בדרישות בין מדינות שונות
עם זאת, חשוב לדעת שהדרישה בעת הגשת בקשה לדרכון אירופאי, איננה זהה בכל המדינות. בחלק מהמקרים יידרשו מגישי הבקשה לדעת את שפת המדינה שאליה מוגשת הבקשה. במקרים אחרים יהיה צורך לעבור מבחני ידע שונים. אבל יש מקרים שבהם ידיעת השפה, כמו גם מבחני ידע שונים, אינם מתקיימים. מדינות רבות רואות בנושא הוצאת דרכון אירופאי, בעיקר לאזרחים ישראלים, עניין כלכלי שעשוי לתת דחיפה גם לכלכלה שלהן עצמן.

הגשת בקשה לדרכון אירופאי, לפיכך, דורשת הכרה יסודית של המדינה שאליה מוגשת הבקשה ושל היתרונות והחסרונות שלה. אנשי המקצוע המנוסים של אירו פספורט מתמחים בנושא ומכירים אותו על בוריו. הם מסייעים למי שיש לו האפשרות להשגת אזרחות אירופית להשיג את המטרה בתוך זמן קצר יחסית, תוך התגברות על כל המכשולים הצפויים בדרך. כדאי ליצור קשר כעת ולעשות צעד ראשון לקראת קבלת אזרחות אירופאית לך ולבני המשפחה שלך.


מעוניינים באזרחות אירופאית? בחברת 'אירו פספורט' ישמחו לסייע: 072-33-80-512

הגשת בקשה לדרכון אירופאי

מאמרים: