זכאות לפספורט לאירופה לישראלים צאצאי מגורשים
גירש יהודים מאירופה ושלילת הזכויות והרכוש שלהם גרמו למדינות המגרשות נזק רב, בעיקר לטווח הארוך. אותן מדינות פועלות להעניק זכאות לפספורט לאירופה, לאותם צאצאי מגורשים. זאת, הן במטרה לתקן ולו במעט את העוול שנעשה והן במטרה ליהנות מהכישורים, היכולות וההון הישראלי הדרוש לכלכלה האירופית בכלל, ולמדינות מסוימות בפרט. ואולם זכאות לדרכון לאירופה לישראלים, מביאה איתה תועלת גם להם, כיון שמרגע שהפכו לאזרחי מדינה אירופית החברה באיחוד, נם זכאים לכל הזכויות המוקנות מכוח החוק לאזרחים הללו. בין השאר, קבלת פספורט אירופאי מאפשרת לעבוד ללא הגבלה, ללמוד באוניברסיטאות בחינם או בשכר לימוד במלי ואף לקבל מלגת מחיה בזמן הלימודים. כל אלה, בנוסף לזכות לקבלת ויזה לארה"ב באופן אוטומטי.

זכאות לקבלת דרכון אירופאי למי מגיע
באופן עקרוני, כל מדינה אירופאית מחליטה על התנאים להענקת אזרחות, שאיתה זכאי האזרח לקבל פספורט אירופאי, כגון הוצאת דרכון פורטוגלי. בדרך כלל, הדרישות ממבקשי האזרחות מתמקדות בשלושה דברים: הכרת שפת המדינה שבה מדובר, היכרות עם ההיסטוריה של הארץ והמדינה והמצאת מסמכים המאשרים שלמבקש האזרחות אכן מגיעה זכאות לפספורט לאירופה, עם כל המשתמע ממנה.
מי שהוא צאצא להורים (בן או נכד) שעזבו מדינה אירופית כל שהיא, יכול בקלות לקבל בחזרה זכאות לפספורט לאירופה, שהוריו איבדו או נטשו. מרבית המדינות, ובעיקר היותר מסודרות שבהן, שומרות בארכיונים עותקים של מסמכים שעשויים להעניק זכאות לקבלת דרכון אירופאי. ואולם החידוש הגדול של השנים האחרונות טמון באפשרות העומדת בפני צאצאים של מי שגורשו מאירופה לפני מאות שנים, לחזור ולקבל אזרחות. הבעיה במקרים הללו הינה המצאת מסמכים המזהים, או שעשויים לקשור את מבקשי האזרחות למדינה שממנה הם מבקשים אותה.

בעניין זה בדיוק יכולים אנשי המקצוע של אירו פספורט לסייע. המומחים שלנו הם בעלי ידע וניסיון בתחום ואמונים גם על השגת מסמכים הדרושים לקבלת זכאות לדרכון לאירופה לישראלים, גם במקרים שבהם המלאכה קשה יחסית. כל זאת, לאחר הבחינה של הבקשה לקבלת זכאות לפספורט לאירופה. כדאי ליצור קשר כבר כעת ואנו נחזור אליך לבחינת הבקשה והמשך התהליך.


מעוניינים באזרחות אירופאית? בחברת 'אירו פספורט' ישמחו לסייע: 072-33-80-512

זכאות לפספורט לאירופה

מאמרים: