קבלת פספורט אירופאי לצאצאי המגורשים
ההיסטוריה והקשרים בין ארצות אירופה השונות לבין היהודים היא ארוכה ומורכבת. כחלק מהניסיון לכפר על עוולות שנעשו במהלך השנים, מציעה ממשלת ספרד להעניק פספורט ליוצאי ספרד ולצאצאים שלהם. המשמעות המעשית של הצעד הזה הוא פתיחת האפשרויות בפני כל מי שיימצא זכאי, לקבלת פספורט לאירופה, המאפשר שהייה, עבודה ועסקים באירופה ללא הגבלה ובמעמד אזרחי מלא. מה גרם לשינוי ובהקלה בתנאים לשם קבלת פספורט אירופאי? אילו מגבלות קיימות בכל זאת לצד היתרונות? איך מוציאים דרכון אירופאי?

הוצאת דרכון לאירופה והוכחת זיקה
גירוש ספרד בסוף המאה החמש עשרה לספירה וגירוש יהודי פורטוגל מאוחר יותר, היו אירועים טראומטיים בתולדות העם היהודי. בשנים האחרונות מנסים השלטונות בשתי המדינות הללו לתקן את המעוות. זאת, באמצעות פתיחת האופציה לקבלת פספורט לאירופה למגורשים וצאצאיהם. ואולם מעבר לתיקון העיוות ההיסטורי, מקווים הקברניטים במדינות הללו להחזיר אליהן הון אנושי הקיים בישראל בדמות אנשי היי טק, אנשי עסקים, יזמים ובעלי הון.
בהתאם למדיניות הזאת, מתאפשרת קבלת פספורט אירופאי לכל מי שנמנה עם משפחה שמוצאה במגורשי ספרד ופורטוגל. אנשי מקצוע בשתי המדינות יצרו מאגר נתונים במטרה לזהות בצורה טובה ככל שניתן את צאצאי המגורשים. למרות שהדבר נשמע פשוט, התהליך מורכב למדיי ודורש יד מכוונת של אנשי מקצוע. המומחים של אירו פספורט הם מהטובים בתחום ויש להם אחוזי הצלחה גבוהים בהשגת פספורט ליוצאי ספרד ופורטוגל. המקצוענים הללו מתמחים גם בהשגת אזרחות אירופית דרך מדינות אחרות, שלהן דרישות שונות מעט.
 
מגבלות האזרחות האירופית
הוצאת דרכון לאירופה מעניקה יתרונות רבים. עם זאת, היא איננה מבטיחה באופן אוטומטי קבלת קצבאות מהמדינה או תנאים הדומים למה שהביטוח הלאומי בישראל מעניק. תנאים כאלה הם תוצאה של צבירת זכויות ואינם מוקנים אוטומטית מכוח האזרחות. מצד שני, קבלת פספורט אירופאי מביאה איתה הקלות בקבלה למוסדות אקדמיים ואפשרות לעבוד ולעשות עסקים בכל אחת ממדינות האיחוד האירופי ללא הגבלה.

אם גם לך יש עניין בהשגת אזרחות אירופית, זה המקום הנכון עבורך. דרכנו ניתן לקבל סיוע בנושא קבלת פספורט אירופאי ותמיכה לאורך כל הדרך. כדאי ליצור קשר כעת, ולהתחיל את התהליך שבסיומו החיים ייראו, קרוב לוודאי, אחרת.


מעוניינים באזרחות אירופאית? בחברת 'אירו פספורט' ישמחו לסייע: 072-33-80-512

קבלת פספורט אירופאי

מאמרים: